דו”ח Metroid Dread מס’ 2: מחקר על רובוטי ה-E.M.M.I

05/08/2021

ברוכים הבאים לדו”ח Metroid Dread! סדרה זו תציג בפניכם את המידע העדכני ביותר על המשחק Metroid Dread ל-Nintendo Switch, והעולם של סדרת מטרויד, יחד עם הצצות מאחורי הקלעים מצוות הפיתוח של המשחק.

במהדורה זו, נביט מקרוב על הסכנה הרודפת אחר ציידת הראשים סאמוס אראן: ה-E.M.M.I, שבמקור נשלחו על ידי הפרדציה הגלקטית למטרות מחקר, אך הרובוטים הגמישים ביותר והקטלניים במיוחד מצויים כרגע במרדף נחוש בעקבותיה של סאמוס.

המשיכו לקרוא כדי לגלות עוד על המכונות עוצרות הנשימה הללו, וכמה מהשינויים שהן מביאות איתן לעולם של מטרויד…

דמות הרובוט E.M.M.I מהמשחק Metroid Dread

מהם E.M.M.I?

מזהה נייד רב-צורתי בין-כוכבי – או E.M.M.I (Extraplanetary Multiform Mobile Identifier)- הם רובוטים בעלי גמישות רבה המשמשים למחקר, ומצויידים ביכולת לחלץ DNA. הפדרציה הגלקטית שלחה מספר כאלה כדי לבדוק אם טפילי ה-X, צורות חיים בעלת יכולות חיקוי, עדיין קיימים בכוכב ZDR הלא מוכר. אך מסיבה לא ברורה, אבד קשר עם ה-E.M.M.I שב-ZDR.

במשימה הבאה שלה לחקירת האירועים ב-ZDR, סאמוס פוגשת ב-E.M.M.I, רק כדי לגלות שהתנהגותם וכוונותיהם שובשו.

~שידור מצוות הפיתוח~

“ה-E.M.M.I הם רובטים השייכים לפדרציה הגלקטית, כך שאינם בדרך כלל אויביה של סאמוס. למרות זאת, ה-E.M.M.I המתגלים בפני סאמוס מזהים אותה כמטרה ורודפים אחריה ללא מנוח. אנו מאמינים שהיעדר הרגשות של ה-E.M.M.I, יחד עם כוחם הבלתי נתפס, ישתלבו כדי ליצור איום כה גדול שהם יזרעו אימה בליבם של השחקנים.”

מה קורה במקרה שסאמוס נתפסת?

ה-E.M.M.I משוטטים חופשי באזורם. בהתאם למידע הנקלט בידי חיישניהם, הם מתוכנתים לפעול על אחת משלוש דרכי פעולה, בהתאם לצבע האור שלהם:

מצב סיור (אור כחול)

מסייר באזור, ועדיין לא זיהה את סאמוס.

מצב חיפוש (אור צהוב)

בודק רעש חשוד.

מצב רדיפה (אור אדום)

במרדף במהירות גבוהה אחר מטרה מסומנת.

במקרה שסאמוס נלכדת בידי ה-E.M.M.I, כמעט בטוח שזה הסוף שלה. הקפידו מאוד להימנע מזיהוי בעודכם חוקרים אזורים בהם ה- E.M.M.I פעילים.

צילום מסך מצב רדיפה (אור אדום)

~שידור מצוות הפיתוח~

“במקרה שנתפסתם על ידי E.M.M.I, יש לכם עדיין סיכוי להימלט – קטן ככל שיהיה! הכו באמצעות Melee Counter מתוזמן-היטב ברגע שה-E.M.M.I מתכונן לתקיפה. אך חלון ההזדמנויות הזה כל כך קצר שייתכן שיהיה נדמה לכם שמכת נגד אינה אפשרית – ברמה כזו שאולי תעדיפו להימנע בכל מחיר ממצב שכזה.

נקודת צ’קפוינט ממנה תוכלו להתחיל מחדש נמצאת תמיד בקרבת מקום, דבר שיסייע לכם במקרה שהעניינים מסתבכים וסאמוס נלכדת”.

דלתות אזורי E.M.M.I

ה-E.M.M.I מוגבלים לשיטוט רק באזורי E.M.M.I ייעודיים. אזורים אלו מופרדים משאר העולם באמצעות דלתות אזורי E.M.M.I, כאשר ביכולתה של סאמוס בלבד לנוע ביניהם בחופשיות.

כאשר E.M.M.I מבחין בסאמוס ומתחיל במרדף האימתני שלו, דלתות אזורי ה-E.M.M.I ננעלות. כדי שייפתחו מחדש, יהיה עליכם להיפטר מה-E.M.M.I

~שידור מצוות הפיתוח~

“האזורים בהם יהיה עליכם להתמודד עם איום ה-E.M.M.I מצוצמצים. אחרת יהיה זה מלחיץ מדי לעמוד בסוג כזה של מתח מתמשך!

כאשר אתם נכנסים אל אזור E.M.M.I, המפה שלכם מתעדת את פריסת האזור ואת מיקומי הדלתות בו, בהם תוכלו להיעזר בעת קבלת החלטות חשובות על כיוון ההתקדמות שלכם. פשוט זכרו: הישארו שלווים ובדקו את המפה עם כניסתכם”.

צילום מסך 1 למשחק Metroid

יכולת חדשה: Phantom Cloak

Phantom Cloak היא אחת מיכולות ה-‘איון’ החדשות של סאמוס, ההופכת אותה לבלתי נראית באמצעות הסוואה אופטית. כאשר יכולת זו פעילה, סאמוס מסוגלת לנוע בחרישות. כך לא יזהה אותה החיישן האופטי של ה-E.M.M.I

ביכולתה של סאמוס להפעיל יכולת זו באמצעות צריכת אנרגיה מסוג מיוחד המכונה ‘איון’. אך כאשר סאמוס הולכת או מבצעת כל פעולה אחרת בזמן שהיכולת פעילה, היא תשרוף את האיון שלה מהר יותר. אם היא מיצתה את כל האיון שברשותה, סאמוס יכולה להמשיך להשתמש ב-Phantom Cloak על חשבון האנרגיה שלה. השתמשו במשאבים אלו בתבונה.

~שידור מצוות הפיתוח~

“שימוש ב-Phantom Cloak מאפשר לכם לא רק למנוע מה-E.M.M.I לזהות את סאמוס, אלא גם לעבור בדלתות אשר נסגרות בעת זיהוי בן אדם.

אתם תגלו שהיכולת הזו שימושית נגד כל סוגי האויבים – לא רק E.M.M.I – כך שייתכן שכדאי שתשקלו להשתמש בה כדי לעקוף גם אויבים אחרים כאשר האנרגיה שלכם נמוכה”.

האם E.M.M.I בלתי מנוצחים?

ציפוי המגן בה מצויידים ה-E.M.M.I עשוי מחומר מיוחד אשר יש האומרים שהוא החזק ביותר ביקום, והוא מסוגל להדוף את תקיפותיה הרגילות של סאמוס.

אך על ידי שאיבת אנרגיה מהיחידות המרכזיות – מחשבי האם אשר מנהלים כל אזור E.M.M.I – משתדרג זמנית תותח הזרוע של סאמוס והופך לתותח אומגה, והיא זוכה ביכולת לירות באמצעות ה-‘אומגה סטרים’ ו-‘האומגה בלאסטר’. ה-E.M.M.I פגיעים לכוחות אלה.

משחקיות מהגרסה היפנית של המשחק

‘אומגה סטרים’

כאשר תותח האומגה של סאמוס פעיל, לחצו והחזיקו את כפתור L כדי להיכנס למצב כוונת. אחר כך לחצו והחזיקו את כפתור Y כדי לשחרר את ה-‘אומגה סטרים’, תקיפה עוצמתית בקצב מהיר במיוחד. פגיעה חוזרת ונשנית בראשו של E.M.M.I באמצעות תקיפה זו תגרום לחימום יתר של ציפוי המגן שלו כך שיתנפץ ויותיר את הליבה – נקודת התורפה של E.M.M.I – חשופה.

‘אומגה בלאסטר’

לחצו והחזיקו את כפתור R בעודכם מכוונים באמצעות תותח אומגה כדי לשדרג את הירייה טעונה. לחצו על כפתור Y לאחר השלמת הטעינה כדי לשחרר מתקפת ‘אומגה בלאסטר’ קטלנית. הכו בליבה החשופה של E.M.M.I באמצעות תקיפה זו כדי להביס אותו. תותח האומגה יחזור לתותח הזרוע הרגיל של סאמוס לאחר שהיא תביס ה-E.M.M.I.

צילום מסך 2 למשחק  Metroid Dread

~שידור מצוות הפיתוח~

“סאמוס אינה יכולה לנוע בעת טעינת ה-‘אומגה בלאסטר’. עם התקרבותו של ה-E.M.M.I הקטלני, יהיה עליכם להתגבר על הפחד ולטעון את האומגה בלאסטר, ואז לשחרר את האנרגיה כדי להנחית את המכה הסופית. כך נבנה מתח המוביל לסיום מלהיב ומספק לשחקנים עם הצלחתם.”

כמה E.M.M.I ישנם?

טריילר ההכרזה מציג מספר E.M.M.I, כולל שני דגמים בעלי צבע שונה, ואחד שבור.

צילום מסך 3 למשחק Metroid Dread Metroid: דמויות הרובוטים השונות במשחק

אך האיור שעל גבי עטיפת המשחק מציג צלליות של שבעה E.M.M.I מאחורי סאמוס. נראה שמסתובבים כמה סוגים של E.M.M.I!

עטיפת המשחק Metroid Dread

~שידור מצוות הפיתוח~

“לכל E.M.M.I יכולות ייחודיות. אלו יכולות, אתם שואלים? ובכן, ב-E.M.M.I טמונות תעלומות אין-סוף… אך את זה נשמור לפעם אחרת.”

בפעם הבאה…

בפרק הבא של ‘דו”ח Metroid Dread’ , נבחן שבע מילים שמגדירות את סדרת מטרויד. צפו לפרק הבא בקרוב!

עוד לא קראתם את המהדורה הראשונה של דו”ח Metroid Dread? לחצו כאן כדי לקרוא.

כתבות נוספות שבטוח יעניינו אותך