דו”ח Metroid Dread מס’ 1: מבט מקרוב על טריילר החשיפה

28/07/2021

ברוכים הבאים לדו”ח Metroid Dread! סדרה זו תציג לכם את המידע העדכני ביותר על המשחק Metroid Dread ועל העולם של מטרויד, ואף הצצות אל מאחורי הקלעים עם צוות הפיתוח של המשחק.

במהדורת הפתיחה הזו, נפרט לעומק על כמה דברים שטריילר ההכרזה חשף. בנוסף, נקבל שידורים מיוחדים מיוצרי המשחק על איך ההרפתקה החדשה של ציידת הראשים האינטרגלקטית סאמוס אראן נוצרה והתפתחה.

המשמעות של “DREAD”

המילה “Dread” (באנגלית: אימה) בכותרת המשחק מסמלת פחד ואימה. בכותר החדש בסדרה, הצוות יצר פרשנות חדשה לחווית המטרויד ע”י שילוב עקרונות החקירה המרכזיים לסדרה יחד עם הקונספט של איום מפחיד שיכול להגיח מכל מקום.

~שידור מצוות הפיתוח~

“עם סדרת מטרויד, תמיד איתגרנו את עצמנו להפתיע שחקנים. על הרעיון של איום מפחיד חשבנו לפני יותר מ-15 שנים. תוכלו לקרוא לזה גורל. הצלחנו להראות לכם חלק קטן מזה בטריילר ההכרזה, אבל ישנם איומים נוספים איתם סאמוס תצטרך להתמודד—עליהם נדבר במועד מאוחר יותר”

תקציר העלילה עד עכשיו

קבלו הצצה נדירה ליומנה של סאמוס והתעדכנו בסיפור שהוביל להרפתקה החדשה שלה:

“ה-X הם טפילים קטלניים המסוגלים להשתלט על יצורים חיים, ולאחר מכן מחקים אותם לפי המידע הגנטי שלהם.

צילום מסך 1 למשחק: Metroid Dread הטפילים במשחק

גם אני נדבקתי בהם פעם. אבל חיי ניצלו, הודות לחיסון שהופק באמצעות האויבים הטבעיים של ה-X: מטרוידים. יותר מזה, החיסון הפך אותי ליצור החי היחיד שמסוגל להילחם באותו טפיל שמאיים על הגלקסיה. אחרי קרב קטלני מול ה-“SA-X”, שכפול שלי בשיא יכולותיי, הצלחתי סוף סוף במשימה שלי להשמיד את ה-X, יחד עם כוכב SR388.

אבל…

יום אחד, הפדרציה הגלקטית קיבלה תיעוד ממקור לא ידוע שמצביע על כך שה-X עדיין בחיים. הפדרציה שלחה יחידה מיוחדת הכוללת שבעה רובוטי E.M.M.I. לכוכב הנידח ZDR, החשוד בתור מקורה של אותה תשדורת.

מיד לאחר הגעתה לכוכב ZDR, כל היחידה נעלמה באופן מסתורי.

האם ה-X באמת עדיין קיימים? ומה באמת קורה בכוכב ZDR? כנראה שעליי, היחידה שחסינה מפני טפילי ה-X, לרדת לשורש העניין…

~שידור מצוות הפיתוח~

“הכותר החדש בסדרה מסמל את סופו של קו העלילה שעוסק בגורלות המשונים והשזורים יחדיו של סאמוס אראן והמטרוידים, שהתחיל כאשר משחק המטרויד הראשון יצא לקונסולת ה-NES.

אם עקבתם אחר הסדרה, מן הסתם יש לכם המון שאלות על סיפור המשחק Metroid Dread. האם טפילי ה-X באמת קיימים על כוכב ZDR? למה ה-E.M.M.I. רודפים את סאמוס? איך הסיפור של סאמוס, המטרוידים, וגורלם המחובר ייגמר?

מן הסתם, אלו שלא שיחקו משחק מטרויד בעבר עשויים לא להכיר את האירועים שקדמו למשחק Metroid Dread. אין בעיה! דעו לכם שהסיפור במשחק ניתן להבנה בזכות עצמו, כך שאין שום בעיה שתתחילו את הרפתקאות המטרויד שלכם כאן.”

האימה המתגנבת של ה-E.M.M.I.

רובוטי ה-“מזהה נייד רב-צורתי בין-כוכבי” – או E.M.M.I. – הם רובוטי מחקר זריזים וגדולים שנשלחו לכוכב ZDR על ידי הפדרציה הגלקטית כדי ללכוד ולחלץ DNA מיצורים לא מזוהים. רק שעכשיו, מסיבה לא ידועה, הם במצוד חסר מנוח אחר סאמוס.

חלקי השריון של ה-E.M.M.I., על פי השמועות, עשויים מהחומר החזק ביקום. השריון מסוגל להדוף את מתקפותיה של סאמוס ולצאת ללא שריטה—כך שהאפשרות הטובה ביותר בשבילכם היא לברוח.

צילום מסך 2 של המשחק Metroid Dread

~שידור מצוות הפיתוח~

“אפשר להגיד שה-E.M.M.I. הם ההתגלמות של אותו קונספט של איום מפחיד עליו השקענו הרבה מחשבה. מכיוון שמדובר ברובוטים, אין להם רגשות או הססנות כלשהי. הם רודפים אחר המטרה שלהם והורגים אותה ללא רחמים בדקירה אחת. על סאמוס להשלים את המשימה שלה תוך כדי שהיא מתמודדת מול אותם אויבים קרים, מחושבים, ועוצמתיים להחריד.”

פעולות משופרות

הפעולות הבסיסיות של סאמוס עברו שיפורים, ועכשיו השימוש בהן מספק מתמיד. בואו נעבור על כמה מהפעולות שלה שהוצגו בטריילר ההכרזה.

צילום מסך 3 מהמשחק Metroid Dread

Melee Counter  ו-Dash Melee

עם מתקפת “Melee Counter” מתוזמנת היטב, סאמוס יכולה לפגוע בנקודות התורפה של האויב. יכולת זו נראתה לראשונה במשחק Metroid: Samus Returns לקונסולת ה-Nintendo 3DS, ובכותר הזה היא יכולה להשתמש במהלך תוך כדי ריצה עם “Dash Melee”.

צילום מסך 3 למשחק Metroid Dread

כיוון חופשי

סאמוס יכולה לכוון ולירות בכל זווית. במשחק Metroid: Samus Returns, סאמוס הייתה צריכה לעמוד במקום כדי לכוון בחופשיות. עכשיו, היא יכולה גם לשפר את הכיוון שלה תוך כדי תזוזה.

צילום מסך 4 למשחק Metroid Dread

החלקה

ההחלקה היא פעולה חדשה לסדרה, המאפשרת לסאמוס לעבור דרך מרווחים צרים בלי לעצור.

צילום מסך 5 למשחק Metroid Dread

מגנט ספיידר

עם היכולת החדשה הזו, סאמוס יכולה לזוז, לירות, ואפילו לבצע מתקפות נגד תוך כדי שהיא נתלית על קיר. ניתן להשתמש ביכולת זו על גבי פסים מגנטיים כחולים המצויים על גבי קירות ותקרות.

~שידור מצוות הפיתוח~

“ביצענו מספר שינויים לתנועה והיכולות של סאמוס כדי שתהנו ממשחקיות מהירה וחלקה יותר.

בעזרת שיתוף הפעולה של צוות המטרויד אצל נינטנדו וחברת MercurySteam Entertainment – שעבדו על המשחק המחודש של Metroid II: Return of Samus לקונסולת ה-Nintendo 3DS הנקרא Metroid: Samus Returns—ליטשנו את הפעולות הבסיסיות של סאמוס אפילו יותר.”

סצנות מעניינות נוספות

הטריילר כולל בתוכו סצנות המכילות פרטים עליהם אנחנו מתכננים לדבר בחלקים הבאים של דו”ח Metroid Dread. יש למה לחכות!

צילום מסך 6 למשחק Metroid Dread

~שידור מצוות הפיתוח~

“סוף סוף הכרזנו על המשחק Metroid Dread, אותו רעיון שפיתחנו במשך יותר מ-15 שנים. יש עוד הרבה דברים שאנחנו מעוניינים לחלוק איתכם לגבי המשחק, אז צפו לחלקים הבאים של דו”ח Metroid Dread.”

בחלק הבא של דו”ח Metroid Dread

למדו עוד על הדרכים בהן ה-E.M.M.I. משנים את העולם של מטרויד. צפו לפרטים נוספים בקרוב!

כתבות נוספות שבטוח יעניינו אותך